Holandia: Ale mecz, ale emocje! Tylko wynik rozczarował Oranje…

Piłkarska reprezentacja Holandii przegrała w środę wieczorem w półfinale Ligi Narodów z Chorwatami po dogrywce 2-4.

Mecz w Rotterdamie dobrze się rozpoczął dla gospodarzy, bo po pierwszej połowie prowadzili dzięki bramce Donyella Malena strzelonej w 34. minucie.

W drugiej części gry Cody Gapko sfaulował w polu karnym Lukę Modricia, a Andrej Kramarić wykorzystał jedenastkę. W 70. minucie prowadzenie gościom dał Mario Pasalić.

Długo wydawało się, że Chorwaci „dowiozą” ten wynik do końca, ale w szóstej minucie doliczonego czasu gry gola na 2-2 zdobył Noa Lang. O awansie do niedzielnego finału musiała więc zdecydować dogrywka.

Tutaj już goście nie dali szans rywalom. Najpierw prowadzenie Chorwatom dał wprowadzony z ławki Brono Petković, a potem wynik na 4-2 ustalił Luka Modrić, który wykorzystał jedenastkę.

Mecz na stadionie De Kuip był więc emocjonującym widowiskiem, ale bez szczęśliwego zakończenia dla Holendrów. Pomarańczowi powalczą jeszcze w niedzielę o trzecie miejsce Ligi Narodów. Ich rywalem będzie przegrany drugiego półfinału, w którym zmierzą się reprezentacje Hiszpanii i Włoch.

Spotkanie Hiszpania-Włochy zostanie rozegrane w czwartek o godz. 20:45. Mecz o trzecie miejsce i finał Ligi Europy zaplanowano na niedzielę. O godz. 15:00 rozpocznie się mecz o brąz, a o godz. 20:45 finał tych rozgrywek. Wszystkie spotkania fazy finałowej Ligi Europy odbywają się w Holandii.

15.06.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.