Holandia: Polski piłkarz najlepszym zawodnikiem meczu!

Archiwum '15

Arkadiusz Milik, fot. MGilert / Shutterstock.com

Według dziennika „AD” to reprezentant Polski Arkadiusz Milik był najlepszym graczem na boisku w rozegranym  w sobotę (31.10) meczu Ajax-Roda.

Amsterdamska drużyna nie miała większych problemów z gośćmi z Kerkrade. Ajax przed własną publicznością wygrał z Rodą aż 6-0, a pierwsze dwa gole padły już w pierwszych sześciu minutach spotkania.

Do zdobycia aż czterech bramek przyczynił się Arkadiusz Milik. 21-letni napastnik reprezentacji Polski zaliczył dwa gole i dwie asysty. Także po dwa trafienia każdy zaliczyli Dany Klaassen i Viktor Fischer.

Pochodzący z Tychów polski napastnik na listę strzelców wpisał się w 6. i 73. minucie. Szczególnie jego drugie trafienie było piękne: Milik precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, a ponad 50.000 widzów na amsterdamskim stadionie po raz piąty tego wieczoru mogło zerwać się z krzeseł, by świętować kolejnego gola.

Dziennik „AD” występ Polaka ocenił na 8,0 w 10-punktowej skali. Równie wysokie oceny uzyskali zdobywcy pozostałych czterech bramek, Fischer i Klaassen, ale dziennikarze „AD” to właśnie Milikowi przyznali tytuł „zawodnika meczu”.

Po 11. kolejce Ajax znajduje się na czele tabeli Eredivisie, wyprzedzając o trzy punkty Feyenoord Rotterdam, który dosyć niespodziewanie przegrał w Hadze z ADO Den Haag 0-1.