Niemcy, igrzyska: Kolejne złoto dla Niemiec! Jest coraz lepiej

Świat

W poniedziałek rano Niemcy wywalczyły złoto w triathlonowej sztafecie mieszanej. Był to szósty złoty krążek dla Niemców na paryskich igrzyskach.

Olimpijskie medale w triathlonowej sztafecie mieszanej rozdano dopiero po raz drugi w historii. W 2021 r. w Tokio wygrała Wielka Brytania, a na podium stanęli wtedy również Amerykanie i Francuzi.

Tym razem najlepsi okazali się Niemcy, choć rywalizacja była bardzo zacięta i walka o miejsca na podium trwała do samego końca. Aby ustalić, kto był drugi, konieczna była analiza foto finiszu. Okazało się, że Amerykanie wyprzedzili ekipę Wielkiej Brytanii.

Ze złota cieszyła się niemiecka sztafeta w składzie Tim Hellwig, Lisa Tertsch, Lasse Luehrs i Laura Lindemann. Zwycięzcy uzyskali czas 1 godz. 25 minut i 39 sekund.

W sztafecie mieszanej każda ekipa składa się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Każdy z uczestników musi przepłynąć 300 m, przejechać rowerem 8 km i przebiec 2 km.

Dla Niemiec był to 13 medal zdobyty na tych igrzyskach (6 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe). W poniedziałek rano niemiecka kadra zajmowała 10. miejsce w klasyfikacji medalowej, za Holandią, ale przed Kanadą. Najwięcej medali Niemcy zdobyli jak dotąd w jeździectwie: w sumie cztery krążki, w tym aż trzy złote.

Na poprzednich letnich igrzyskach Niemcy zajęli 9. miejsce w klasyfikacji medalowej, najgorsze od czasu zjednoczenia Niemiec. Z Tokio reprezentanci Niemiec wrócili z 37 medalami, w tym 10 złotymi.

05.08.2024 Niedziela.NL // fot. Franck Legros / Shutterstock.com.