Niemcy, igrzyska: Niemcy w czołowej dziesiątce klasyfikacji medalowej

Świat

Po pięciu dniach igrzysk w Paryżu Niemcy znalazły są w czołowej dziesiątce klasyfikacji medalowej. W czwartek rano były na dziesiątej pozycji.

Liczba medali zdobytych przez Niemców nie jest na razie, jak na niemieckie tradycje sportowe, imponująca. W czwartek rano Niemcy miały na koncie sześć medali, po dwa z każdego kruszcu.

W pływaniu reprezentanci Niemiec zdobyli jak dotąd złoto i brąz, w jeździectwie złoto, w judo i w kajakarstwie górskim po srebrze, a w wioślarstwie brąz.

Mistrzami olimpijskimi zostali Lukas Märtens w pływaniu stylem dowolnym na 400 metrów oraz Michael Jung w jeździectwie we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

W porównaniu na przykład z Francją - która liczy mniej mieszkańców - liczba medali Niemców nie jest wysoka. Francuzi, którzy tym razem mają dodatkowy atut w postaci bycia organizatorem igrzysk, zdobyli do czwartku rano aż 26 medali (8 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych). Dało im to na tym etapie drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, za liderami z Chin.

Na poprzednich igrzyskach olimpijskich reprezentanci Niemiec zdobyły 37 medali, w tym 10 złotych. W klasyfikacji medalowej znaleźli się w Tokio dopiero na 9. pozycji, najgorszej od kilkudziesięciu lat.