Fantastyczny gol Polaka, ale Ajax i tak żegna się z LM.

Rapid Wiedeń pokazał charakter, a amsterdamczycy dali się ograć jak dzieci. Mimo świetnego początku dwumeczu w eliminacjach do LM, Ajax nie zagra w tym roku w fazie grupowej tych prestiżowych rozgrywek.

W pierwszym meczu, wyjazdowej potyczce w Wiedniu, Ajax po pierwszej połowie prowadził 2-0. W drugiej połowie sędzia wyrzucił z boiska jednego z graczy gospodarzy i Ajax przez ponad pół godziny grał z przewagą jednego zawodnika. I co? Mimo tych wszystkich sprzyjających okoliczności, drużyna Franka de Boera przyjechała ze stolicy Austrii jedynie z remisem (2-2).

Nasza relacja z pierwszego meczu: TUTAJ

Rewanż w Amsterdamie także miał dramatyczny przebieg. Znowu to goście zaczęli dużo lepiej i tym razem to Rapid prowadził 2-0. I podobnie jak w pierwszym meczu gospodarze podnieśli się z kolan i zdołali wyrównać.

Gola na 1-2 strzelił dla Ajaxu Arkadiusz Milik. To była piękna bramka, polski napastnik po raz kolejny pokazał instynkt snajpera i fantastycznie uderzył z woleja. Kiedy wyrównującego gola zdobył Nemanja Gudelj wydawało się, że to gospodarze są na fali i przynajmniej dojdzie do dogrywki.

Stało się inaczej. Dziewiąty gol tego dwumeczu faktycznie padł, ale strzelił go Louis Schaub i to Rapid zwyciężył 3-2 oraz 5-4 w dwumeczu. Po raz kolejny holenderskiej drużynie nie udało się przedrzeć przez eliminacje Ligi Mistrzów. Począwszy od sezonu 2006/2007 niderlandzkie zespoły w eliminacjach tych grały 10 razy i tylko raz z sukcesem.

Miejsce w fazie grupowej LM zagwarantowane ma jednak mistrz Holandii, PSV Eindhoven.

- Rapid był bardzo efektywny, jeśli chodzi o wykorzystywanie szans, zaś my popełnialiśmy błędy, których nie można popełniać. Jeśli przez nie się odpada, to jest to bardzo bolesne – mówił po meczu Frank de Boer, trener Ajaxu.

- Milik strzelił przepięknego gola i potem zaczęliśmy grać va banque. To się też opłaciło, tyle że bardzo szybko znów to zaprzepaściliśmy – dodał de Boer.