PSV nadal w grze o LM

W starciu z o wiele bardziej utytułowanym AC Milanem wielkich szans holenderskiemu PSV nie dawano. Po remisie 1-1 w Eindhoven ekipa Phillipa Cocu wciąż ma szanse na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Losowanie ostatniej rundy LM mogło być dla PSV szczęśliwsze. Kiedy okazało się, że ostatnią przeszkodą do dającej olbrzymie pieniądze fazy grupowej Ligi Mistrzów będzie AC Milan humory wielu kibiców z Eindhoven się pogorszyły.

Rozegrany we wtorek mecz w Eindhoven pokazał, że PSV nie wystraszyło się włoskiego rywala. Na stadionie Philipsa to co prawda ekipa z Mediolanu trafiła po raz pierwszy (w 15 minucie, strzelcem był El Shaarawy), ale grającej bez kompleksów drużynie gospodarzy udało się wyrównać. W 60 minucie na listę strzelców wpisał się Matavz.

Remis 1-1 oznacza, że jeśli PSV chce awansować musi strzelić gola w Mediolanie. Jedynie zwycięstwo albo remis 2-2 lub wyższy daje ekipie z Eindhoven awans. W przypadku remisu 1-1 czeka nas dogrywka i ewentualnie rzuty karne, a w przypadku bezbramkowego remisu do fazy grupowej awansuje włoski klub.