Holandia, sport: Nie było łatwo, ale Iga Świątek pokonała Holenderkę i wygrała 37. mecz z rzędu!

Na papierze liderka światowego rankingu była zdecydowaną faworytką meczu ze sklasyfikowaną dopiero na 138. miejscu rankingu WTA Lesley Pattinamą-Kerkhove. 30-letnia Holenderka sprawiła Idze Świątek jednak sporo kłopotów.

Rozegrany w czwartek mecz drugiej rundy Wimbledonu zakończył się zwycięstwem Polki 6-4, 4-6, 6-3. Holenderka, która nigdy w karierze nie była w pierwszej setce rankingu, pokazała się jednak z bardzo dobrej strony.

Już w pierwszym secie Pattinama-Kerkhove prowadziła 4-2, ale Świątek opanowała sytuację i wygrała cztery gemy z rzędu. W drugiej partii Polka popełniała dużo błędów, a 30-latka z Goes grała cierpliwie i dojrzale, dzięki czemu wyrównała stan meczu.

O awansie do kolejnej rundy zdecydował trzeci set. Początek był wyrównany, ale z czasem Świątek grała coraz skuteczniej, a Holenderka nie wytrzymywała tempa. Po ponad dwóch godzinach gry to liderka światowego rankingu mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Dla Świątek było to już 37. zwycięstwo z rzędu. Dłuższe serie zwycięstw w erze Open (czyli od 1968 r.) w kobiecym tenisie miały jedynie Chris Evert, Margaret Court, Steffi Graf i Martina Navratilova.

01.07.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.