Holandia, sport: Imponujące zwycięstwo Holendra w Formule 1!

- To był jeden z najpiękniejszych wyścigów ostatniej dekady – tak o niedzielnym Grand Prix Arabii Saudyjskiej, wygranym przez Maxa Verstappena, powiedział Helmut Marko, doradca Red Bull Racing.

Aktualny mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen pechowo rozpoczął ten sezon. W pierwszym wyścigu w Bahrajnie bolid Holendra uległ awarii i kierowca Red Bull Racing nie ukończył zawodów.

Tym razem 24-letni Holender dojechał do mety i to w świetnym stylu. Pod koniec wyścigu Verstappen wyprzedził długo prowadzącego Charlesa Leclerca (Ferrari) i zapewnił sobie zwycięstwo.

Trzecie miejsce w Arabii Saudyjskiej zajął Carlos Sainz (Ferrari), a czwarty był Sergio Pérez (Red Bull Racing). Lewis Hamilton (Mercedes), główny rywal Holendra w ubiegłym sezonie, był dopiero dziesiąty.

Po dwóch wyścigach w tym sezonie na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej jest Leclerc (45 punktów), na drugim Carlos Sainz (33), na trzecim Verstappen (25), na czwartym George Russel (22 punkty, Mercedes), a na dopiero piątym Lewis Hamilton (16 punktów).

Kolejne Grand Prix odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia w Australii.

28.03.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.