Sport. Holandia: Co za mecz! Fantastyczny finisz Ajaxu w „holenderskim klasyku”.

W meczu na szczycie Eredivisie Ajax pokonał w niedzielę Feyenoord 3-2. Goście z Rotterdamu dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale stołeczny klub za każdym razem odrabiał straty.

Spotkanie w Amsterdamie rozpoczęło się bardzo dobrze dla rotterdamczyków. Już w 8. minucie prowadzenie gościom dał Luis Sinisterra. W 24. minucie wyrównał Sébastien Haller, ale cztery minuty później kolejnego gola dla Feyenoordu zdobył Guus Tiel.

Po pierwszej połowie Feyenoord prowadził więc 2-1. Końcówka spotkania należała już jednak dla gospodarzy. W 78. pięknym, zaskakującym strzałem z rzutu wolnego wyrównał Dušan Tadić. W 86. minucie zwycięskiego gola dla Ajaxu strzelił Antony (który już w doliczonym czasie gry zobaczył drugą żółtą kartkę).

Mecze Ajaxu z Feyenoordem nazywane są „klasykami” holenderskiej ligi. To kluby z dwóch największych miast Holandii, o wspaniałej historii i z wielkimi osiągnięciami. Niedzielny mecz był 199 starciem Ajaxu z Feyenoordem w historii. Jak dotąd Ajax wygrał 92 „klasyki”, Feyenoord 59, a 48 razy spotkania te kończyły się remisem.

Główny rywal Ajaxu w walce o tytuł, czyli PSV, wygrało w ten weekend z Fortuną aż 5-0. Po 27 kolejkach Eredivisie amsterdamczycy zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają na koncie 66 punktów. PSV jak dotąd uzbierało 64 punkty. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze siedem kolejek.

21.03.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.