Holandia, sport: Spektakularny mecz w Eindhoven! PSV odrobiło straty, ale o awans nie będzie łatwo

PSV zremisowało w czwartek w Eindhoven z FC København 4-4. O awansie do ćwierćfinału Pucharu Konferencji zdecyduje rewanż w Kopenhadze.

Pierwsza połowa była w wykonaniu gospodarzy bardzo kiepska. PSV schodziło na przerwę przegrywając 1-3. Gole dla gości zdobyli Jóhannesson, Biel i Lerager. Autorem jedynego trafienia dla PSV był Gapko.

Druga część meczu była już dla kibiców z Eindhoven lepsza. Dzięki golowi Donana i drugiej bramce Gapko PSV wyrównało. Kilka minut później PSV znów przegrywało, bo drugiego gola zdobył Biel. W 85. minucie wynik na 4-4 ustalił Zahavi.

- Dla neutralnego widza to był fajny mecz, ale powinniśmy go po prostu wygrać. Na razie nic się nie stało, musimy w przyszłym tygodniu zacząć tak, jak dziś rozpoczęliśmy drugą połowę: skupieni, pełni energii i dynamicznie. Jeśli tak zagramy, to nie mam wątpliwości, że awansujemy – powiedział Gapko, cytowany przez portal nu.nl.

Rewanżowy mecz w Kopenhadze odbędzie się w czwartek 17 marca. Początek spotkania o godz. 18:45. Zwycięzca dwumeczu awansuje do ćwierćfinału Pucharu Konferencji.

11.03.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.