Holandia, sport: Narodziny gwiazdy? Zwycięstwo młodego Kanadyjczyka w Rotterdamie

Félix Augere-Aliassime pokonał w niedzielnym finale tenisowego turnieju ABN AMRO WTT w Rotterdamie Stéfanosa Tsitsipása 6-4, 6-2 i zdobył swój pierwszy tytuł rangi ATP.

21-letni Kanadyjczyk z miesiąca na miesiąc gra coraz lepiej i awansował już do czołowej dziesiątki świata (obecnie jest dziewiąty w rankingu ATP). Dotąd jednak nie był w stanie wygrać turnieju ATP, mimo że przed przyjazdem do Holandii rozegrał już osiem finałów.

W Rotterdamie Kanadyjczyk wreszcie przerwał tę pechową passę. Dziewiąty finał w karierze okazał się wreszcie zwycięski, choć rywal – przynajmniej na papierze – był bardzo trudny. Tsitsipás to obecnie czwarta rakieta świata, z siedmioma turniejowymi zwycięstwami na koncie.

W niedzielę Augere-Aliassime był jednak nie do zatrzymania. 21-latek potrzebował jedynie 78 minut na pokonanie wyżej notowanego Greka. Kanadyjczyk przełamał rywala już w pierwszym gemie i nie oddał prowadzenia do końca meczu.

Dla tenisisty z Montrealu był to drugi występ w finale rotterdamskiej imprezy. Dwa lata temu Augere-Aliassime przegrał w decydującym starciu z Francuzem Gaëlem Monfilsem.

Dla jedynego Polaka w tegorocznej edycji tego najbardziej prestiżowego holenderskiego turnieju tenisowego tegoroczny wypad do Rotterdamu nie był udany. Hubert Hurkacz odpadł już w drugiej rundzie po porażce z niżej notowanym Włochem Lorenzo Musettim.

14.02.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.