Holandia, sport: Już 7 medali dla Holandii na igrzyskach w Pekinie!

Kjeld Nuis obronił we wtorek tytuł mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1.500 m. Także srebrny medal powędrował do Holendra, Thomasa Krola.

32-letni Nuis pokonał dystans 1,5 km z czasem 1:43,21 min, a Krol potrzebował na to 1:43,55 min. Brąz trafił w ręce Kim Min-seoka z Korei Południowej.

Dla Nuisa to trzecie olimpijskie złoto w karierze. W 2018 r. na igrzyskach w Pjongczang zdobył dwa złote medale: na dystansie 1.500 m oraz na 1.000 m. W tym roku 32-latek z Lejdy zakwalifikował się jedynie do zawodów na dystansie 1.500 m. Dla Krola był to pierwszy olimpijski medal. 29-latek ma jeszcze szanse na złoto na dystansie 1.000 m.

Holendrzy już od wielu lat są potęgą w łyżwiarstwie szybkim i na zimowych igrzyskach zdobywają wiele medali w tej dyscyplinie. Nie inaczej jest w Pekinie.

W sumie na tych igrzyskach Holandia zdobyła już siedem medali (stan na wtorek godz. 14:10), z czego sześć w łyżwiarstwie szybkim i jeden w short-tracku (łyżwiarstwie na krótkim torze).

We wtorek Holandia przez chwilę była nawet na czele klasyfikacji medalowej igrzysk. Szybko jednak straciła prowadzenie na rzecz Szwecji.