Holandia, sport: PSV mistrzem jesieni!

Klub z Eindhoven wygrał w czwartek na własnym terenie z Go Ahead Eagles 2-0 i spędzi przerwę zimową w Eredivisie na pierwszy miejscu w tabeli.

PSV dominowało od początku meczu, a pierwszy gol (strzelcem był Phililpp Mwene) padł już w 5. minucie. Zwycięstwo klubu z miasta Philipsa mogło być wyższe, ale PSV zmarnowało sporo szans. W drugiej połowie Cody Gapko ustalił wynika na 2-0. Goście przez ostatnie 25 minuty grali w osłabieniu (czerwona kartka dla Jorisa Kramera).

Dzięki czwartkowej wygranej PSV zapewniło sobie tytuł mistrza jesieni (lub zimy, jak to często określa się w Holandii) po raz pierwszy od trzech lat. W 18 kolejkach podopieczni Rogera Schmidta zdobyli 43 punkty.

Na drugim miejscu w tabeli jest Ajax, który w środę pokonał u siebie Fortunę Sittard 5-0. Broniący tytułu stołeczny klub ma o jeden punkt mniej niż PSV. Feyenoord Rotterdam traci do PSV cztery oczka, a strata czwartego w tabeli Vitesse jest już znaczna, bo 10-punktowa. Eredivisie wznowi grę w weekend 14-16 stycznia.

25.12. 2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.