Holandia, sport: Ajax lepszy od Feyenoordu w „klasyku”, ale to PSV pozostaje liderem

Starcia Ajaxu z Feyenoordem uchodzą za najważniejsze konfrontacje w holenderskiej lidze piłkarskiej Eredivisie. Niedzielna potyczka klubów z dwóch największych holenderskich miast nie stała na specjalnie wysokim poziomie, ale kibice Ajaxu byli zadowoleni.

Amsterdamski klub pokonał w niedzielę Feyenoord w Rotterdamie 2-0. W pierwszej połowie przez większość czasu niewiele się działo, a oba zespoły grały bardzo zachowawczo. Mimo to Ajax schodził na przerwę z prowadzeniem, po samobójczym golu Senesiego w 44. minucie.

W drugiej połowie gospodarze próbowali grać bardziej ofensywnie, ale nie przekładało się to na wiele realnych szans bramkowych. Dziesięć minut przed końcem meczu szanse Feyenoordu na dobry wynik zmniejszyły się dramatycznie. Sędzia odgwizdał faul w polu karnym na Renschu, obrońcy Ajaxu, a Tadić wykorzystał jedenastkę. Ajax wygrał 2-0.

Również PSV zdobyło w niedzielę trzy punkty, pokonując na wyjeździe RKC Waalwijk 4-1. Gole dla gości zdobyli Vertesse (dwa trafienia), Gapko i Mwene. Jedyną bramkę dla RKC strzelił Odgaard.

Dzięki wygranej w Waalwijk klub z Eindhoven zachował prowadzenie w tabeli Eredivisie. Po 17 kolejkach PSV ma na koncie 40 punktów, Ajax 39, a Feyenoord 36. Na czwartym miejscu jest Twente (31), a na piątym Vitesse (30).

20.12.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.