Holandia, sport: PSV upokorzone w Amsterdamie!

Ajax pokonał w niedzielę PSV aż 5-0. To najwyższe zwycięstwo amsterdamczyków nad ekipą z Eindhoven od sezonu 1964/1965.

To był mecz na szczycie Eredivisie. Przed spotkaniem w Amsterdamie Ajax, będący liderem Eredivisie, miał jedynie punkt przewagi nad PSV. Ten, kto spodziewał się wyrównanej walki, mógł się jednak rozczarować.

PSV co prawda dobrze rozpoczęło, ale ekipa gości nie wykorzystała kilku sytuacji. Ajax wykazał się dużo większą skutecznością. W 19. minucie prowadzenie gospodarzom dał Steven Berghuis. Na przerwę amsterdamczycy schodzili z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie Ajax się rozpędził. W 56. minucie Sébastian Haller zwiększył prowadzenie do 2-0, a w potem na listę strzelców wpisali się jeszcze Antony, Klaassen i Tadić.

Po 10 kolejkach Eredivisie klub ze stolicy ma na koncie 25 punktów, a PSV 21. Utrecht uzbierał 20 oczek, a Feyenoord 19 (ekipa z Rotterdamu ma jednak jeden zaległy mecz do rozegrania). Ostatnie miejsce zajmuje PEC, który ma jedynie 4 punkty.

25.10.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.