Holandia, sport: Ajax z kolejnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów! „To futbol totalny”

Trzy mecze, trzy zwycięstwa – Ajax świetnie sobie radzi w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. We wtorek wieczorem amsterdamczycy pokonali na własnym terenie Borussię Dortmund 4-0.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 11. minucie po samobójczym trafieniu Marco Reusa. W 25. minucie prowadzenie Ajaxu podwyższył Daley Blind. W drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli Antony i Sébastien Haller.

Jeszcze nigdy w historii Ligi Mistrzów holenderski klub nie odniósł aż tak wysokiego zwycięstwa w starciu z klubem z Niemiec, przypomniał portal nu.nl. „Dziecięciu graczy Ajaxu atakowało, dziesięciu graczy Borussi się broniło. Zobaczyliśmy dziś słynny futbol totalny, który kiedyś narodził się właśnie w Amsterdamie”, skomentował tygodnik „Der Spiegel”.

Dzięki wtorkowej wygranej z Borussią mistrzowie Holandii są już prawie pewni awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W poprzednich dwóch meczach fazy grupowej Ajax wygrał w Lizbonie ze Sportingiem 5-1 oraz w Amsterdamie z Besiktasem 2-0.

W drugim meczu grupy C Sporting odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo, pokonując Besiktas 4-1. Po trzech kolejkach fazy grupowej Ajax ma na koncie 9 punktów, Borussia 6, Sporting 3, a Besiktas nie zdobył jeszcze ani jednego punktu.

20.10.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.