Holandia, sport: Wysoka wygrana Oranje, awans do MŚ coraz bliżej

Piłkarska reprezentacja Holandii pokonała w poniedziałek Gibraltar 6-0 i wykonała kolejny krok w kierunku awansu do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.

Już po pierwszej połowie Pomarańczowi prowadzili 3-0 po golu Van Dijka i dwóch trafieniach Depaya. W kolejnej części gry na listę strzelców wpisali się także Dumfries, Danjuma i Malen. Wygrana mogła być jeszcze wyższa, bo w pierwszej połowie Depay nie wykorzystał jednego rzutu karnego.

Pomarańczowi zwiększyli szanse na awans do mundialu, ale sytuacja w grupie G wciąż jest otwarta. Główni rywale Oranje w walce o awans w poniedziałek również wygrali. Norwegia pokonała na własnym terenie Czarnogórę 2-0, a w Turcja wygrała na wyjeździe z Łotwą 2-1.

Holandia prowadzi w grupie G i ma 19 punktów na koncie. Norwegia jest druga (17 punktów), a Turcja trzecia (15 punktów). Pozostałe trzy drużyny (Czarnogóra, Łotwa i Gibraltar) nie mają już szans na awans.

Bezpośredni awans do mundialu uzyska jedynie zwycięzca grupy. Drużyna z drugiego miejsca zagra w barażach. Dwa ostatnie mecze eliminacji Pomarańczowi rozegrają w przyszłym miesiącu: 13 listopada czeka ich wyjazd do Czarnogóry, a 16 listopada zmierza się na własnym terenie z Norwegią.

12.10.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.