Holandia, Tokio 2020: Kolejne złoto dla Holendrów! Po drodze pokonali Polaków

Holenderscy kolarze torowi Roy van den Berg, Harrie Lavreysen i Jeffrey Hoogland wywalczyli złoto Igrzysk Olimpijskich w sprincie drużynowym.

Złoty krążek dostanie również Matthijs Büchli, który wystąpił w wyścigu eliminacyjnym, zastępując wówczas Jeffreya Hooglanda. To pierwszy złoty medal olimpijski w kolarstwie torowym mężczyzn dla Holandii od 1936 r., przypomniał portal nu.nl.

W finałowym wyścigu Holendrzy pokonali obrońców tytułu z Wielkiej Brytanii i ustanowili nowy rekord olimpijski (41,431 s). W pierwszej rundzie rozegranych we wtorek zawodów Holendrzy wyeliminowali Polaków. Brązowy medal zdobyli Francuzi, którzy w wyścigu o trzecie miejsce pokonali Australię.

To szósty złoty medal dla Holandii na igrzyskach w Tokio (stan na wtorek godz. 12:00). W sumie w stolicy Japonii Pomarańczowi zdobyli jak na razie 20 krążków. Oznacza to, że już w tej chwili poprawili wynik z Rio de Janeiro (19 medali). Jak dotąd najlepszymi igrzyskami w historii Holandii były te w Sydney w 2000 r. Wówczas reprezentacja Holandii zdobyła aż 25 medali.