Sport: Pomarańczowy dramat! Holandia żegna się z EURO 2020

Budapeszt. 27 czerwca 2021. Reprezentacja Holandii przegrała w niedzielę z Czechami 0-2 i odpadła z Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

W pierwszej połowie rozegranego w Budapeszcie meczu Holendrzy mieli lekką przewagę, ale nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu groźnych sytuacji.

Druga połowa miała dla piłkarzy i fanów Oranje dramatyczny przebieg. Najpierw Donyell Malen zmarnował świetną okazję do strzelenia gola, a niewiele później Matthijs de Ligt zobaczył czerwoną kartkę za zagranie ręką przed polem karnym.

Od 55. min. Holendrzy musieli więc grać w dziesiątkę. Czesi skutecznie to wykorzystali. W 68. min gola po rzucie rożnym zdobył Tomas Holes, a w 80. min wynik na 2-0 dla Czechów ustalił Patrik Schick.
Porażka Holendrów już w 1/8 finału EURO 2020 r. z niżej notowanymi Czechami to niespodzianka. Pomarańczowi w fazie grupowej zdobyli 9 punktów, a Czesi 4. Holandia zajmuje w rankingu FIFA 16. miejsce, a Czesi – dopiero 40.

- Przegraliśmy ten mecz z powodu mojego zachowania i to bardzo nieprzyjemne uczucie – powiedział po spotkaniu Matthijs de Ligt, cytowany przez portal nu.nl. – Ta sytuacja zmieniła obraz meczu i nie powinienem do niej dopuścić – mówił o zagraniu ręką.

- Oczywiście jesteśmy załamani, sam jestem bardzo rozczarowany – powiedział Frank de Boer, selekcjoner reprezentacji Holandii. – Grając z Czechami powinniśmy być w najlepszej formie, ale tak nie było – dodał.

27.06.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.