Holandia, EURO 2020: Thriller w Amsterdamie! Holandia pokonała Ukrainę 3-2

Kibice Pomarańczowych nie mogli w niedzielę narzekać na brak emocji. Reprezentacja Holandii w pierwszym swoim meczu EURO 2020 (rozgrywanym z powodu pandemii z rocznym opóźnieniem) pokonała Ukrainę 3-2.

Już pierwsza połowa meczu Holandia-Ukraina stała na wysokim poziomie, choć zgromadzeni na Johan Cruijff ArenA kibice nie oglądali bramek. W drugiej części gry poziom był jeszcze wyższy, a doszła do tego niezwykła dramaturgia i pięć bramek.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 52. min. Wijnaldum, a sześć minut później Holendrzy prowadzili już 2-0 dzięki trafieniu Weghorsta. Na pół godziny przed zakończeniem meczu wydawało się, że Pomarańczowi komplet punktów mają już w kieszeni.

Reprezentacja Ukrainy jednak się nie poddała. W 75. min. kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Jarmolenko, a cztery minuty później goście wykorzystali rzut wolny i po strzale głową na listę strzelców wpisał się Jaremczuk.

Holendrzy po utracie prowadzenia nie zwolnili i walczyli o komplet punktów. Opłaciło się, bo w 85. minucie zwycięskiego gola zdobył Dumfries.

W drugim meczu grupy C Austria pokonała w Bukareszcie Macedonię Północną 3-1. W kolejnym meczu Pomarańczowi zmierzą się z Austrią. Mecz odbędzie się w czwartek, ponownie w Amsterdamie. Początek spotkania o godz. 21:00.

14.06.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.