Holandia, sport: Jest forma! Oranje wygrali ostatni mecz przed EURO

W ostatnim meczu przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej reprezentacja Holandii pokonała na własnym terenie Gruzję 3-0.

Pierwszego gola dla Pomarańczowych zdobył Memphis Depay. Napastnik Olympique Lyon wykorzystał w 10. minucie spotkania rzut karny.

W drugiej połowie kolejne trafienia dodali Wout Weghorst i Ryan Gravenberch. Dla obu tych zawodników były to ich pierwsze gole zdobyte dla reprezentacji.

Trener Frank de Boer w ostatnim meczu przed turniejem dał szansę gry wielu zawodnikom. Holenderski selekcjoner dokonał w trakcie niedzielnego meczu aż sześciu zmian.

Po spotkaniu De Boer był w dużo lepszym humorze niż po rozegranym kilka dni wcześniej meczu ze Szkocją, zakończonym remisem 2-2.

- Jesteśmy gotowi. Jestem o tym przekonany, bo dobrze wykonaliśmy nasze zadania, pokazaliśmy ładną grę kombinacyjną i widzę, że się rozwijamy – powiedział selekcjoner, cytowany przez portal nos.nl.

W pierwszym meczu EURO 2020 (turniej miał się odbyć w ubiegłym roku, ale z powodu pandemii przeniesiono go na 2021 r.) Holandia zmierzy się z Ukrainą. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę na amsterdamskim stadionie Johan Cruijff ArenA. Początek o godz. 21:00.

07.06.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.