Holandia, sport: Zdecydowały karne… FC Emmen żegna się z Eredivisie

Po trzech latach gry w najważniejszej holenderskiej lidze piłkarskiej FC Emmen w dramatycznych okolicznościach pożegnało się z Eredivisie.

Klub z Drenthe zakończył ten sezon Eredivisie na trzecim od końca miejscu w tabeli. Oznaczało to, że o utrzymanie w tej klasie rozgrywek musiał powalczyć z drużynami z niższej ligi (Eerste Divisie).

W pierwszej rundzie rywalem FC Emmen była drużyna NAC Breda. W czwartek, po 90 minutach gry, wynik brzmiał 1-1. Także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. O awansie do kolejnej rundy musiały zdecydować rzuty karne.

Piłkarze FC Emmen zmarnowali dwie jedenastki i ostatecznie przegrali serię rzutów karnych 3-4. Do kolejnej rundy awansowała więc ekipa NAC Breda.

O zwolnione przez FC Emmen miejsce w Eredivisie piłkarze z Bredy powalczą z NEC, które wyeliminowało Rodę JC. Mecz o awans do Eredivisie pomiędzy NAC Breda i NEC odbędzie się w niedzielę, początek o godz. 18:00.

FC Emmen występowało w Eredivisie od 2018 r. W pierwszym sezonie drużyna z Drenthe zajęła czternaste miejsce, w drugim (przerwanym z powodu pandemii) dwunaste, a w trzecim szesnaste.

21.05.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.