Holandia, sport: Ajax z Pucharem Holandii dzięki bramce w doliczonym czasie gry!

Amsterdamczycy pokonali w niedzielę Vitesse i po raz dwudziesty w historii zdobyli piłkarski Puchar Holandii (TOTO KNVB Beker).

Mecz rozegrano w Rotterdamie na stadionie De Kuip. Ajax wyszedł na prowadzenie w 23. minucie po trafieniu Ryana Gravenbercha. Siedem minut później wyrównującego gola zdobył Lois Openda.

W drugiej połowie Ajax był groźniejszy, ale wynik długo się nie zmieniał. Od 86. minuty amsterdamczycy grali z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę za brutalny faul zobaczył Jacob Rasmussen.

Chwilę potem trener amsterdamskiego klubu wprowadził na boisko Davida Neresa. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja. To właśnie 24-letni Brazylijczyk strzelił w pierwszej minucie doliczonego czasu gry decydującego gola.

Ajax wygrał 2-1 i został tryumfatorem tegorocznej edycji TOTO KNVB Beker. W ubiegłym roku z powodu pandemii mecz finałowy się nie odbył. Dwa lata temu zwycięzcą pucharowej rywalizacji był również Ajax. Vitesse zdobywało Puchar Holandii trzykrotnie, po raz ostatni w 2017 r.

Wiele wskazuje na to, że stołeczny klub zdobędzie w tym sezonie podwójną koronę. W lidze Ajax ma 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli PSV i jeden zaległy mecz do rozegrania. Do zakończenia sezonu zostało pięć kolejek. Jeśli amsterdamczycy wygrają w środę z FC Utrecht, a w niedzielę z AZ Alkmaar, to zapewnią sobie 35. tytuł mistrza kraju.

19.04.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.