Holandia, sport: Zwycięstwa Ajaxu i PSV, remis Feyenoordu

W niedzielnych meczach Eredivisie Ajax pokonał na własnym terenie Spartę 4-2, a PSV wygrało w Eindhoven z Vitesse 3-1. Dzień wcześniej Feyenoord zremisował w Enschede z Twente 2-2.

Przewaga Ajaxu w tabeli najważniejszej holenderskiej ligi piłkarskiej pozostaje komfortowa. Amsterdamczycy mają 6 punktów więcej niż drugie PSV. W dodatku Ajax ma do rozegrania jeden zaległy mecz. Jeśli go wygra, przewaga nad klubem z Eindhoven wzrośnie do 9 punktów.

PSV mogło w ten weekend stracić kolejne punkty. W meczu z Vitesse to goście z Arnhem pierwsi zdobyli gola (już w 4. minucie) i utrzymywali prowadzenie do 66. minuty. Wtedy to Donny Malen zdobył wyrównującą bramkę, a dopiero dwa gole Mario Götzego z 86. i 88. minuty dały ekipie z miasta Philipsa wygraną.

Jeśli chodzi o Ajax, to wydawało się, że jego zwycięstwo będzie dużo pewniejsze. Po 50 minutach spotkania ze Spartą amsterdamczycy prowadzili już 4-0. Dzięki dwóm trafieniom Danzella Gravenbercha gościom udało się zmniejszyć rozmiary porażki do 2-4.

W sobotnim meczu w Enschede gospodarze prowadzili z Feyenoordem 2-0 już po kwadransie gry. Rotterdamczycy zdołali jednak odrobić straty i dzięki trafieniom Toornstry i Berghuisa mecz z Twente zakończył się remisem 2-2.

Po 22 meczach bez wygranej Emmen odniosło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Eredivisie, wygrywając z PEC 3-2. Mimo to Emmen pozostaje na ostatnim miejscu tabeli.

23.02.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.