Holandia, sport: Emocjonujące spotkanie na szczycie, Ajax uratował punkt

Mecz lidera z wiceliderem Eredivisie nie rozczarował. Goście z Eindhoven szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Pierwszy gol na stadionie w Amsterdamie padł już w 2. minucie. Bramkę dla PSV zdobył Eran Zahavi. Niespełna dwadzieścia minut później ten izraelski napastnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Dla lidera Eredivisie ze stolicy spotkanie rozpoczęło się więc fatalnie.

Amsterdamczycy jednak się nie poddali i jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola. W 40. minucie gola dla gospodarzy zdobył Quincy Promes.

Także druga połowa spotkania była emocjonująca, choć bramek padło już mniej. Oba zespoły stworzyły wiele okazji do strzelenia gola, ale jedynie Antony wykazał się skutecznością.

Brazylijski skrzydłowy w 65. minucie wykorzystał dokładne podanie Hallera i zdobył wyrównującego gola.

Gdyby PSV dowiozło do końca prowadzenie, to zostałoby nowym liderem Eredivisie. Dzięki remisowi Ajax utrzymał prowadzenie w tabeli i wciąż ma jeden punkt przewagi nad rywalami z Eindhoven.

12.01.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.