Holandia, sport: Ajax umocnił się na prowadzeniu w Eredivisie

Stołeczny klub rozgromił w niedzielę Heracles na własnym terenie 5-0, a jego rywale z czołówki, Vitesse i PSV, stracili punkty.

Vitesse, które przed dziewiątą kolejką Eredivisie miało na kocie tyle samo punktów co Ajax, w sobotę tylko zremisowało w Groningen 1-1. Podobnie było w przypadku PSV, które traciło do Ajaxu dwa punkty. Drużyna z Eindhoven zremisowała 1-1 w wyjazdowym spotkaniu z FC Twente.

W efekcie amsterdamski klub po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu Eredivisie ma 24 punkty, drugie Vitesse uzbierało 22 oczek, a PSV zajmuje czwarte miejsce (20 punktów).

Trzecią pozycję okupuje Feyenoord, który mimo fatalnego początku niedzielnego spotkania z Fortuną (utrata gola już w pierwszej minucie, czerwona kartka w minucie dwunastej) przywiózł z Sittard komplet punktów. Rotterdamczycy wygrali 3-1 i mają teraz na koncie 21 punktów.

Po dziewięciu kolejkach dwa kluby (Fortuna i Emmen) wciąż nie wygrały żadnego spotkania i zajmują ostatnie miejsca w tabeli. Z kolei Feyenoord i AZ nie mają na koncie jeszcze żadnej porażki. AZ ma jednak do rozegrania jeden zaległy mecz, a jak dotąd aż pięć z ośmiu ligowych potyczek klub ten zremisował.