Holandia, sport: Remis Ajaxu w Lidze Mistrzów. Amsterdamczycy prowadzili 2-0

W drugim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Ajax prowadził w Bergamo z Atalantą 2-0, ale ostatecznie musiał się zadowolić jednym punktem.

Pierwszy gol wtorkowego spotkania padł w 30. minucie, kiedy to Dusan Tadic pewnie wykonał jedenastkę. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Lassina Traoré i Ajax schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Amsterdamczycy nie wrócili jednak z Bergamo z kompletem punktów. Dzięki dwóm trafieniom Duván Zapaty gospodarze uratowali jeden punkt. W końcówce spotkania obie drużyny miały szanse, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale utrzymał się wynik 2-2.

W pierwszym meczu fazy grupowej Ajax przegrał na własnym terenie z Liverpoolem 0-1. Więcej na ten temat:

Holandia, sport: Pechowa porażka Ajaxu w Lidze Mistrzów

Także we wtorek Liverpool zgarnął komplet punktów, pokonując u siebie Duńczyków z FC Midtjylland 2-0. Po dwóch kolejkach to właśnie angielski klub jest na czele tabeli grupy D (6 punktów). Druga jest Atalanta (4 punkty), a Ajax jest trzeci (1 punkt). FC Midtjylland przegrało pierwsze dwa spotkania i jeszcze nie zdobyło punktu.

W przyszły wtorek Atalanta zmierzy się w Bergamo z Liverpoolem, a amsterdamczyków czeka wyjazdowe spotkanie w duńskim Herning. Początek obu meczów o godz. 21:00.