Holandia, sport: Wysokie zwycięstwa Ajaxu i PSV

Po pięciu kolejkach Eredivisie na czele tabeli jest PSV Eindhoven (13 punktów) wyprzedzające o jeden punkt Ajax Amsterdam i Vitesse Arnhem.

Drużyna z Eindhoven pokonała w niedzielę w wyjazdowym spotkaniu PEC Zwolle 3-0. Goście wyszli na prowadzenie już w 9. minucie dzięki trafieniu debiutującemu w barwach PSV Mario Götze.

28-letni Niemiec znany jest głównie z roli, jaką odegrał w finale Mistrzostw Świata w 2014 r. W decydującym starciu reprezentacja Niemiec zmierzyła się z Argentyną. W regulaminowym czasie gry nie padły bramki, a do rozstrzygnięcia doszło w dogrywce. W 113. minucie gola na wagę tytułu zdobył właśnie Götze.

Pochodzący z Memmingen piłkarz przez lata uchodził za wielki talent, grał w takich klubach jak Borussia Dortmund i Bayern Monachium i kilkakrotnie zdobywał tytuł mistrza Niemiec. Ostatnie lata, m.in. z powodów zdrowotnych, nie były dla niego najlepsze i ostatecznie trafił do PSV.

- Jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim z trzech punktów dla mojego zespołu, ale także z tego, że dobrze mi się grało i tak szybko zdobyłem gola. To była dla mnie piękna chwila – powiedział po meczu  Götze, cytowany przez dziennik „AD”.

Także Ajax zdobył w minionej kolejce komplet punktów. Amsterdamczycy pokonali w stolicy Heerenveen 5-1, m.in. dzięki dwóm trafieniom Dusana Tadića.

Feyenoord zadowolić się musiał w tej kolejce jednym punktem. Derbowe spotkanie ze Spartą zakończyło się remisem 1-1.