Holandia, sport: Holenderska gwiazda najlepsza w Chorzowie na 100 m, Polka druga

Dafne Schippers zwyciężyła w sobotnim biegu na 100 m na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

28-letnia Holenderka uzyskała czas 11,29 s. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Polski Ewa Swoboda (11,34 s), a na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Ajla Del-Ponte (11,35 s).

Dafne Schippers to jedna z najwybitniejszych lekkoatletek w historii holenderskiego sportu. Pochodząca z Utrechtu sprinterka zdobyła srebrny medal w biegu na 200 m na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016. Ma też na koncie pięć medali Mistrzostw Świata, w tym dwa złote krążki.

Także inni reprezentanci Holandii przyjechali z Chorzowa z dobrymi wynikami. Nadime Visser była druga w biegu na 100 m przez płotki, a w biegu na 400 m Holendrzy zajęli dwa miejsca na podium: Jochem Dobber był drugi, a Tony van Diepen trzeci. Wygrał Polak Karol Zalewski. Także Lieke Klaver zajęła drugie miejsce (bieg na 400 m), wyprzedzona jedynie przez Polkę Justynę Święty-Ersetic.

Zawody w Chorzowie rozegrano w ramach cyklu Continental Tour Gold. Wiele emocji przyniósł kibicom występ Johannesa Vettera, byłego mistrza świata w rzucie oszczepem. Vetter uzyskał wynik 97,76 m, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii tej dyscypliny.