Holandia, sport: Porażka Oranje z Włochami po kiepskim meczu

Piłkarska reprezentacja Holandii przegrała w poniedziałek na własnym terenie z Włochami 0-1. Pomarańczowi nie prowadzą już w grupie A Ligi Narodów, w której jest też Polska.

To Włosi od początku meczu stwarzali więcej okazji do strzelenia gola i sprawiali lepsze wrażenie, opisuje portal nu.nl. Ich wysiłki w końcu zostały wynagrodzone. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy goście objęli prowadzenie po celnej główce Nicolò Barelliego. Także w drugiej połowie meczu to Włosi lepiej się prezentowali, ale bramki już nie padły.

Mecz z powodu pandemii koronawirusa rozegrano przy pustych trybunach. Dla selekcjonera Oranje Dwighta Lodewegesa było to drugie spotkanie w tej roli. Lodeweges przejął obowiązki selekcjonera po tym, jak jego poprzednik Ronald Koeman został trenerem FC Barcelony.

W pierwszym meczu Ligi Narodów, rozegranym kilka dni wcześniej także w Amsterdamie, Holendrzy pokonali Polskę 1-0. Więcej na ten temat:

Holandia, sport: Pomarańczowi pokonali w Lidze Narodów Polskę 1-0

W poniedziałek to jednak polscy piłkarze i kibice mieli więcej powodów do satysfakcji. W drugim meczu grupy A Biało-Czerwoni pokonali na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 2-1.

Po dwóch kolejkach na pierwszym miejscu w grupie A są Włochy (4 punkty). Holandia i Polska mają na koncie po 3 punkty, a ostatnie miejsce w grupie zajmuje Bośnia i Hercegowina (1 punkt).

W kolejnych meczach Ligi Narodów Holandia zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną (11 października) i z Włochami (14 października). Wcześniej, 7 października, Oranje rozegrają w Amsterdamie towarzyskie spotkanie z Meksykiem.

Przypomnijmy, w pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA (2018/2019) Holandia dotarła do finału, w którym przegrała z Portugalią 0-1.