Holandia, sport: Formuła 1. Holender znów na podium!

alt

Max Verstappen zajął drugie miejsce w Grand Prix Węgier, ustępując tylko mistrzowi świata Lewisowi Hamiltonowi. Było to już 33 miejsce na podium młodego Holendra.

Początkowo wydawało się, że niedzielne zawody na Hungaroring nie będą udane dla kierowcy z zespołu Red Bull. Około 20 minut przed początkiem wyścigu bolid Verstappena wypadł z toru i został uszkodzony.

Mechanikom Red Bulla udało się jednak na czas naprawić bolid.

Potem było już tylko lepiej. Holender zaczynał zawody z siódmej pozycji, ale jego start był bardzo udany i szybko awansował na trzecie miejsce. Ostatecznie zakończył wyścig jako drugi.

Zwycięzcą węgierskich zawodów został Brytyjczyk Lewis Hamilton. Dla kierowcy Mercedesa było to już 86 wygrane Grand Prix w karierze. 35-letni kierowca ma coraz większe szanse na poprawienie rekordu Michaela Schumachera, który zwyciężył w 91 wyścigach Formuły 1.

Dzięki drugiemu miejscu na Węgrzech Verstappen awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Hamilton (63 punkty), który wyprzedza innego kierowcę Mercedesa, Valtteriego Bottasa (58). 22-letni Holender ma na koncie 33 punkty.