Holandia, sport: Polskie siatkarki wygrały z Holenderkami

Archiwum '20

W rozgrywanym w Apeldoorn turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio Polki pokonały w czwartek reprezentację Holandii 3-1 i zapewniły sobie awans do półfinału zawodów.

Holenderki mogły sobie pozwolić na porażkę, bo awans do półfinału zapewniły sobie już przed tym spotkaniem. W poprzednich dwóch meczach Pomarańczowe pokonały po 3-0 Azerbejdżan i Bułgarię.

Biało-Czerwonym kibicowało w Apeldoorn wielu polskich kibiców. Polki wygrały dwa pierwsze sety 25-20 i 25-23. Reprezentantki Polski dobrze blokowały, a Holenderki popełniały wiele błędów i często traciły prowadzenie, opisywał dziennik „AD”.

Jedynie w drugim secie lepsze były reprezentantki gospodarzy, które wygrały 25-23. Holenderkom nie udało się jednak odwrócić losów spotkania i przegrały czwartą partię (23-25) oraz ostatecznie cały mecz 1-3.

- Uderzałyśmy w mur, trudno było się przebić. Dopiero w trzecim secie zaczęłyśmy trochę rozumieć, jak powinnyśmy przygotowywać nasze ataki – powiedziała po meczu Robin De Kruijf, jedna z reprezentantek Holandii.

– Jeśli awansujemy do finału, to myślę, że znów trafimy na Polskę. Doświadczenie z tego meczu może się wtedy przydać – dodała De Kruijf, cytowana przez „AD”.

Bez względu na wynik piątkowego meczu z Azerbejdżanem Polki, pokonując drużynę gospodarzy turnieju, zapewniły sobie awans z grupy. Półfinały zaplanowano na sobotę, a finał na niedzielę. Do Igrzysk Olimpijskich w Tokio awansuje jedynie zwycięzca turnieju.