Holandia, sport: Dramatyczne 11 minut AZ. Manchester United zdeklasował gości z Alkmaar

Mimo porażki 0-4 w Manchesterze AZ Alkmaar awansowało do fazy pucharowej Ligi Europy. Feyenoord i PSV pożegnały się z tymi rozgrywkami.

W fazie pucharowej Ligi Europy zagra także Ajax, który po porażce w Lidze Mistrzów z Valencią 0-1 zajął trzecie miejsce w grupie i nie awansował do dalszej gry w LM. Więcej na ten temat: Holandia, sport: Ajax odpadł z Ligi Mistrzów. „Rozczarowanie jest wielkie”.

W fazie grupowej Ligi Europy występowały w tym sezonie trzy holenderskie kluby. AZ już wcześniej zapewniło sobie awans, a w czwartkowym meczu w Manchesterze walczyło jedynie o pierwsze miejsce w grupie.

Drużyna z Alkmaar musiała wygrać to spotkanie, by zapewnić sobie grupowe zwycięstwo.

Niespodzianki jednak nie było i to słynny angielski klub tryumfował. Do 53. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, ale następnie gospodarze w ciągu 11 minut zdobyli cztery gole. Dzięki dwóm bramkom Masona Greenwooda oraz golom Ashleya Younga i Juana Malty Manchester United wygrał 4-0.

W innych czwartkowych meczach Feyenoord przegrał na wyjeździe z Porto 2-3, a PSV zremisowało na własnym terenie z Rosenborg BK 1-1. Zarówno Feyenoord (czwarte miejsce w grupie G), jak i PSV (trzecie miejsce w grupie D) pożegnały się z Ligą Europy.

O tym, z kim AZ i Ajax zmierzą się w pierwszej rundzie fazy pucharowej Ligi Europy zdecyduje poniedziałkowe losowanie w szwajcarskim Nyon.