Holandia, sport: Wysokie porażki PSV i Feyenoordu, przewaga Ajaxu coraz większa

Po jedenastu kolejkach Eredivisie prowadzący w tabeli Ajax ma już sześć punktów przewagi nad resztą stawki.

W niedzielę amsterdamczycy odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. Ajax podejmował na własnym terenie gości z Rotterdamu. Mecze Ajax-Feyenoord od lat uchodzą za hity holenderskiej ligi.

Niedzielne spotkanie nie było jednak zbyt emocjonujące. Gospodarze już po siedmiu minutach prowadzili 2-0, po golach Ziyecha i Tagliafico. Na przerwę piłkarze Ajaxu schodzili już z czterobramkowym prowadzeniem, dzięki bramkom Neresa i Van de Beeka. W drugiej części gry gole już nie padły i Ajax wygrał 4-0.

Feyenoord po tej bolesnej porażce spadł na dopiero dwunaste miejsce w tabeli Eredivisie. „Feyenoord, i bez tego mający masę problemów, prezentował się jak karykatura poważnej drużyny. Trener Jaap Stam już otwarcie zastanawia się, czy nie powinien zrezygnować”, skomentował dziennik „De Volkskrant”.

Także wicemistrz z ubiegłego roku, uchodzący za głównego rywala Ajaxu w walce o tytuł, zaliczył w miniony weekend bolesną porażkę. PSV, grające w osłabieniu od 22. minuty, przegrało na własnym terenie z AZ Alkmaar aż 0-4. Była to pierwsza porażka PSV na własnym stadionie w Eredivisie od ponad trzech lat.

Po jedenastu kolejkach Ajax jest jedyną drużyną w Eredivisie bez porażki na koncie i prowadzi w tabeli z 29 punktami na koncie. AZ, PSV i Vitesse mają po 23 punkty.