Holandia, sport: Świetny wynik Ajaxu, 3-0 na wyjeździe w Lidze Mistrzów

W ubiegłym sezonie amsterdamski klub dotarł do półfinału tych prestiżowych rozgrywek i także początek obecnego sezonu pokazuje, że europejskie ambicje Ajaxu są wielkie. Mecz w Walencji był co prawda bardziej wyrównany niż wskazywałby na to wynik, ale trzy punkty zdobyte na wyjeździe są bardzo cenne.

Drużyna ze stolicy Holandii świetnie rozpoczęła mecz. Już w 8. minucie spotkania pięknym strzałem z dystansu popisał się Hakim Ziyech i goście objęli prowadzenie. Valencia mogła wyrównać, ale Daniel Parejo zmarnował rzut karny.

Na przerwę amsterdamczycy schodzili z dwubramkową przewagą, gdyż w 34. minucie gola zdobył Quincy Prmoes. Valencia stwarzała wiele szans, ale wykazywała się brakiem skuteczności. W przypadku amsterdamczyków, przez dużą część meczu zepchniętych de defensywy, było odwrotnie. Potwierdził to w 67. Donny van de Beek, który ustalił wynik na 3-0.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ajax, który wcześniej pokonał Lille 3-0, jest na czele tabeli H z 6 punktami na koncie. Valencia i Chelsea mają po 3 punkty, a Lille na razie nie zdobyło ani jednego oczka. W drugim środowym meczu tej grupy Chelsea pokonała na wyjeździe Lille 2-1.