Holandia: Ajax walczy o awans do Ligi Mistrzów

W pierwszym meczu decydującej rundy eliminacyjnej do fazy grupowej Ligi Mistrzów amsterdamska drużyna zremisowała na wyjeździe 2-2 z PAOK.

Mecz w Salonikach rozpoczął się dla mistrzów Holandii bardzo dobrze. Już w 10. minucie po strzale z rzutu wolnego Hakima Ziyecha goście wyszli na prowadzenie.

Grecka drużyna jednak jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy zdołała zmienić losy spotkania. Gospodarze w ciągu siedmiu minut zdobyli dwa gole: w 32. minucie na listę strzelców wpisał się Chuba Akpom, a w 39. minucie Leo Matos.

Druga połowa była w wykonaniu Ajaxu lepsza. Amsterdamczycy, którzy w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów dotarli do półfinału, zdołali wyrównać. Wynik na 2-2 ustali Klaas-Jan Huntelaar. W końcówce meczu Holendrzy mieli kilka szans na zdobycie zwycięskiego gola, ale wynik już się nie zmienił.

Wysoki remis na wyjeździe to dosyć dobra zaliczka przed rewanżowym spotkaniem w Amsterdamie, które odbędzie się we wtorek 13 sierpnia (początek godz. 20:30). Trzy dni wcześniej Ajax rozegra na własnym terenie mecz ligowy z FC Emmen. W pierwszej kolejce Eredivisie amsterdamczycy jedynie zremisowali 2-2 z Vitesse.