Holandia: Ajax wyeliminował z Ligi Mistrzów Real Madryt

Piłkarze Ajaxu Amsterdam w mistrzowskim stylu pokonali 4:1 w 1/8 finału Ligi Mistrzów obrońcę trofeum Real Madryt. Po zaledwie 18 minutach Ajax odrobił straty po pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów na stadionie Johan Cruyff ArenA.

Kapitan drużyny Matthijs de Ligt jest zachwycony wynikiem meczu, który dla niego wcale nie jest dużym zaskoczeniem.

- Większość ludzi prawdopodobnie myśli, że to niewiarygodne, ale my mieliśmy pewność co do dobrego wyniku. Real pozostawia przeciwnikom dużo miejsca, więc jeśli ktoś odważy się zagrać to pojawia się problem, bo oni nie są do tego przyzwyczajeni. Fantastycznie daliśmy sobie z tym dzisiaj radę - powiedział po meczu Matthijs de Ligt.

W pierwszych 18 minutach meczu dzięki asyście Dusana Tadića gole strzelili Hakim Ziyech i David Neres. Po nieco ponad godzinie gry 30-letni Tadić sam też strzelił bramkę.

Obrońcy trofeum odpowiedzieli jedynie w 70. minucie, kiedy do bramki Ajaksu trafił Marco Asensio. Ostateczny wynik 4:1 ustalił Lasse Schone.

Po wczorajszym meczu Real Madryt odpada z rozgrywek, a Ajax wchodzi do losowania w ćwierćfinale, który odbędzie się 15 marca w Nyon w Szwajcarii.