Holandia, Sport: Formuła 1. Młody Holender czwartym kierowcą świata

Max Verstappen był w niedzielę trzeci w Grand Prix Abu Zabi i ostatecznie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej tego sezonu Formuły 1.

21-letni Holender w sumie uzbierał w tym sezonie 249 punkty. Verstappen (Red Bull) aż 11 razy stawał na podium, a dwukrotnie tryumfował: w Grand Prix Austrii i w Grand Prix Meksyku. Trzeci w klasyfikacji generalnej Kimi Reikonnen (Ferrari) uzbierał o 2 punkty więcej niż Holender.

Mistrzem świata ponownie został Lewis Hamilton (Merceders). Brytyjczyk wygrał 11 wyścigów, w tym ostatnie zawody sezonu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wicemistrzem świata został Sebastian Vettel (Ferrari).

Początek tego sezonu był dla Verestappena bardzo zły. Trzy z sześciu pierwszych wyścigów Holender kończył bez punktów. – Pięć z tych sześciu pierwszych wyścigów poszło źle. Następnie wiele poprawiliśmy – przyznał młody kierowca, cytowany przez portal nos.nl.

Druga połowa roku była już dużo lepsza. Niedzielne trzecie miejsce w Abu Zabi było dla 21-latka piątym podium z rzędu.