Holandia, Sport: Pomarańczowi zremisowali z liderem rankingu FIFA

Kolejny dobry mecz reprezentacji Holandii. Po sobotnim zwycięstwie 3-0 na własnym terenie z Niemcami we wtorek Pomarańczowi zremisowali w towarzyskim meczu z Belgią 1-1.

Rozgrywany w Brukseli mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. Już w piątej minucie Dries Mertens dał Belgom prowadzenie.

Holendrzy jednak się nie załamali i także stwarzali sytuacje bramkowe. Przyniosło to skutek: jeszcze w pierwszej połowie wyrównującego gola zdobył Arnaut Danjuma Groeneveld, który po raz pierwszy wystąpił w podstawowym składzie Oranje.

W drugiej połowie, w której obaj selekcjonerzy dokonali wielu zmian, obie drużyny miały jeszcze po kilka okazji do strzelenia gola, ale wynik 1-1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. W oczach wielu komentatorów to goście z Holandii grali w drugiej połowie lepiej.

„Czerwone Diabły nie mogą narzekać na remis z walecznymi Pomarańczowymi”, podsumował flamandzki portal sporza.be. Także holenderskie media chwaliły reprezentację Ronalda Koemana. Belgia to przecież numer jeden światowego rankingu FIFA, a na tegorocznym mundialu Czerwone Diabły wywalczyły brąz.

Dla Oranje był to kolejny dobry mecz: kilka dni wcześniej Pomarańczowi pokonali w Lidze Narodów na własnym terenie reprezentację Niemiec 3-0.