„Jednym słowem fantastycznie!”. Holender szczęśliwy w Paryżu

Tom Dumoulin zajął drugie miejsce w zakończonym w niedzielę Tour de France. Po raz ostatni holenderski kolarz znalazł się na podium tego słynnego wyścigu w 1990 roku.

Dumoulin był drugi również w tegorocznym Giro d’Italia (rok wcześniej wygrał te zawody), przypomina portal nu.nl. Dzięki dobremu występowi we francuskim wyścigu 27-latek z Limburgii został ósmym w historii holenderskim kolarzem, który stanął na podium Tour de France.

- Jednym słowem to fantastyczne. Próbowałem się cieszyć tymi chwilami i to mi się udało. Spadł ze mnie wielki ciężar.  Dzisiaj byłem jeszcze trochę zestresowany. W Giro ostatni etap był dla mnie bardzo trudny. Na szczęście miałem dziś lepszy dzień – powiedział po finiszu w Paryżu najlepszy obecnie niderlandzki kolarz, cytowany przez portal nos.nl.

Zwycięzcą tegorocznego Tour de France został Walijczyk Geraint Thomas (Team Sky). Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Chris Froome.  Bardzo dobry występ zaliczył również inny Holender, Steven Kruiswijk, który w klasyfikacji generalnej 105. edycji Tour de France zajął piąte miejsce.