Feyenoord w finale Pucharu Holandii

W lidze kiepsko, ale rotterdamski klub nadal może uratować ten sezon. W środę Feyenoord pokonał 3-0 na własnym terenie Willem II i awansował do finału Pucharu Holandii.

Aktualny mistrz kraju w tym sezonie w lidze gra bardzo słabo. Obecnie w Eredivisie klub z Rotterdamu zajmuje dopiero piąte miejsce, ze stratą aż 23 punktów do prowadzącego PSV Eindhoven. Do końca sezonu pozostało dziewięć kolejek, więc już nawet najwięksi rotterdamscy optymiści nie liczą na obronę tytułu.

Feyenoord nadal jednak może sobie zapewnić awans do europejskich pucharów. W rozgrywkach o Puchar Holandii podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta prezentują się w tym sezonie dużo lepiej niż w Eredivisie, a w środę wieczorem zmierzyli się w półfinale z Willem II. Dla Feyenoordu był to w pewnym sensie „mecz o wszystko”: w przypadku przegranej tegoroczny sezon byłby już nie do uratowania.

Zapewne dlatego gracze Feyenoordu przystąpili do spotkania bardzo zmotywowani. Już w pierwszych dwudziestu minutach meczu gospodarze stworzyli wiele okazji do strzelenia gola. Ostatecznie pierwszy gol padł w 21. minucie, a jego autorem był Steven Berghuis.

Goście z Tilburga mieli w środę niewiele do powiedzenia i ograniczali się do gry obronnej. Feyenoord ostatecznie wygrał 3-0, a dwa pozostałe gole zdobyli Robin van Persie i Tonny Vilhena. Dla Van Persiego był to 300. gol w jego profesjonalnej karierze piłkarskiej.

W finale Pucharu Holandii Feyenoord zmierzy się z AZ Alkmaar, które w półfinale wygrało z FC Twente 4-0. Decydujący mecz rozegrany zostanie 22 kwietnia. Feyenoord po raz ostatni wygrał Puchar Holandii w 2016 roku.