Holandia: 4 mecze, 0 punktów. Feyenoord pożegnał się z LM

Mistrz Holandii przegrał w środę w Doniecku 1-3 z Szachtarem i pożegnał się z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów. Przy okazji ustanowił też kilka negatywnych rekordów…

Mecz rozpoczął się dla Holendrów dobrze: w 12. minucie gola dla gości zdobył Jørgensen. Kibice z Feneoordu z prowadzenia długo się nie cieszyli, bo już dwie minuty później wyrównał Ferreyra, a w 17. minucie prowadzenie Szachtarowi dał Marlos. To on ustalił wynik spotkania na 3-1, dokładając kolejnego gola w drugiej połowie.

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów rotterdamska drużyna w fazie grupowej nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu. Mistrz Holandii nie ma już szans na awans do kolejnej rundy LM, choć teoretycznie może jeszcze zająć trzecie miejsce (Napoli ma w tej chwili 3 punkty) i uzyskać prawo gry w Lidze Europy. Na czele grupy F znajduje się Manchester City (12 punktów), wyprzedzający Szachtar (9 punktów).

Jeszcze nigdy w historii żaden holenderski klub nie miał tak złego bilansu po czterech meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów: 0 punktów, bilans bramek -9. Feyenoord ustanowił też i inny rekord: jest pierwszym holenderskim klubem, który przegrał siedem meczów z rzędu w tych rozgrywkach.