Holenderski Ajax „okradziony” w Warszawie?

Archiwum '17

Legia Warszawa, fot. Dziurek / Shutterstock.com

Amsterdamska drużyna zremisowała bezbramkowo z Legią, jednak według niderlandzkich mediów to sędziowski błąd pozbawił Holendrów zwycięstwa.

Podobnie jak dwa lata Ajax w dwumeczu 1/16 finału Ligi Europy trafił na Legię. Czwartkowe spotkanie w Warszawie zakończyło się bezbrakowym remisem, choć wynik ten wzbudza wiele kontrowersji.

„Sędziowski błąd kosztował Ajax zwycięstwo w Warszawie” (portal dziennika „AD”), „Trudne zadanie przed okradzionym Ajaxem” (portal gazety „De Telegraaf”), „Nieuznany prawidłowy gol Ajaxu” (telesport.nl) – to tylko kilka nagłówków, nawiązujących do sytuacji z dziewiątej minuty spotkania. Wówczas piłka po strzale Klaassena najprawdopodobniej rzeczywiście przekroczyła linię bramkową (potwierdzają to powtórki), ale hiszpańscy sędziowie tego nie zauważyli.

Ajax miał jeszcze więcej okazji na strzelenie gola, szczególnie w pierwszej połowie. W drugich 45 minutach gra się wyrównała i również Legia miała swoje szanse. Amsterdamczycy kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 84. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Tete.
Rewanż w czwartek 23 lutego w Amsterdamie. Początek o godz. 19.00.