Holender najszybszym sprinterem Europy

Kultura / Rozrywka

W czwartek podczas lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Amsterdamie, Churandy Martina wygrał w czwartek złoty medal w sprincie na 100m mężczyzn. 32-latek tuż przed metą wyprzedził Turka Ali Harveya, który w rezultacie zajął drugie miejsce.

Obaj zawodnicy uzyskali czas 10.07. Francuz Jimmy Vicaut, który zdobył brąz, dobiegł do mety w 10.08. Salomon Bockarie, drugi Holender biorący udział w finale, zajął ostatnią, siódmą pozycję.

Martina, który nie był uważany za faworyta, ponownie wystąpi na mistrzostwach już dzisiaj, w biegu na 200 metrów.

Pierwszy holenderski medal na tegorocznych mistrzostwach zdobył Ignisious Gaisah, który otrzymał brązowy medal za skok w dal na 7,93 metra. Niestety, nie udało mu się zakwalifikować do Igrzysk Olimpijskich w Rio.