Holandia, sport: Koniec marzeń! PSV odpadło z Ligi Mistrzów

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów jednak nie dla PSV. Drużyna z Eindhoven przegrała w środę wieczorem w Dortmundzie z Borussią 0-2.

Przypomnijmy, pierwsze spotkanie holendersko-niemieckiego dwumeczu zakończyło się w Eindhoven remisem 1-1.

W rewanżu to jednak ekipa z Niemiec była górą. Już po trzech minutach gry gospodarze prowadzili 1-0 dzięki trafieniu Sancho. W drugiej połowie w piątej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Reus.

Goście z Holandii mieli swoje szanse, ale żadnej nie wykorzystali. Po potężnym strzale z dystansu Lozano piłka trafiła w słupek. Zwycięstwo gospodarzy było jednak zasłużone.

Jak dotąd PSV trzykrotnie grało w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów: w 1993, 2005 i 2007 r. Kibice z miasta Philipsa mieli nadzieję, że w tym roku uda się powtórzyć ten wyczyn. Stało się jednak inaczej.

Teraz PSV może się skupić na rozgrywkach krajowych. A w tych radzi sobie znakomicie. W Eredivisie klub z Eindhoven jest w tym sezonie niepokonany. PSV wygrało 22 mecze, a 3 zremisowało. Przewaga podopiecznych Petera Bosza nad drugim w tabeli Feyenoordem to obecnie 10 punktów.

14.03.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.