Holandia, sport: Ajax znów bez zwycięstwa

Kolejny pechowy mecz Ajaxu w tym sezonie: amsterdamczycy dwukrotnie prowadzili w starciu z Olympique Marsylia, ale ostatecznie jedynie zremisowali 3-3.

W tym roku Ajax nie gra w Lidze Mistrzów i na poziomie europejskim musi się zadowolić walką w Lidze Europy. W pierwszym meczu fazy grupowej Ajax prowadził po 20. minutach gry już 2-0, dzięki trafieniom Carrlosa Borgesa i Stevena Berghuisa.

Amsterdamczycy nie byli jednak w stanie obronić tego wyniku. Już po kolejnych dwudziestu minutach było 2-2, a bramki dla gości zdobyli Jonathan Clauss i Pierre-Emerick Aubemeyang.

Na początku drugiej części gry gospodarze znów objęli prowadzenie, a strzelcem gola dla stołecznego klubu był Kenneth Taylor. W 78. minucie wynik na 3-3 ustalił jednak Aubemeyang. W doliczonym czasie gry Ajax przez pewien czas grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Silvano Vos.

Kibice w Amsterdamie na brak emocji nie mogli więc narzekać. Piłkarze Olympique Marsylia oddali aż 25 strzałów, a gospodarze 13. Ajax musiał się jednak zadowolić tylko jednym punktem.

Pechowy remis w Lidze Europy to kolejny cios dla kibiców Ajaxu. Amsterdamczycy kiepsko rozpoczęli ten sezon, a od czterech spotkań nie wygrali meczu. W lidze zajmują obecnie dopiero 12. miejsce, a w ostatniej kolejce Eredivisie przegrali z Twente 1-3.

W drugim meczu grupy B grecki AEK wygrał na wyjeździe z Brighton 3-2. W następnej kolejce Ligi Europy amsterdamczycy zmierzą się na wyjeździe z AEK. Mecz odbędzie się w czwartek 5 października.

Jedyna polska drużyna w Lidze Europy, czyli Raków Częstochowa, w debiucie w tych rozgrywkach nie zachwyciła. Mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z Atalantą Bergamo 0-2, a porażka mogła być wyższa. Piłkarze Atalanty oddali w tym meczu aż 29 strzałów, wobec tylko 3 gości.

22.09.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.