Holandia, sport: Bolesna porażka Polaka z Holendrem. „Miał piłkę meczową”

Hubert Hurkacz przegrał z niżej notowanym Tallonem Griekspoorem w drugiej rundzie turnieju tenisowego w Halle 3-6, 6-1, 6-7 (8)

Polak, zajmujący obecnie 17. miejsce w światowym rankingu ATP, przynajmniej na papierze był faworytem meczu ze sklasyfikowanym na 29. miejscu Holendrem. To właśnie Hurkacz bronił w Niemczech tytułu i uchodzi za gracza dobrze radzącego sobie na trawiastej nawierzchni.

Spotkanie Polaka z Holendrem było zacięte i wyrównane, podobnie jak ich niedawny mecz w drugiej rundzie French Open. Wówczas to Hurkacz okazał się lepszy, wygrywając 3-2 w setach.

Griekspoor od dwóch tygodni jest jednak w świetnej formie. Pokonując Hurkacza Holender wydłużył serię zwycięstw na trawiastych kortach do siedmiu. W minioną niedzielę Griekspoor wygrał w finale turnieju w holenderskim Rosmalen z Australijczykiem Jordanem Thompsonem i zdobył drugi tytuł rangi ATP w karierze.

Tenisista z Wrocławia był blisko wygrania potyczki z Holendrem, bo w tie-breaku trzeciego seta prowadził 8-7 i miał piłkę meczową. Nie udało się jej jednak wykorzystać, a kolejne trzy wymiany i cały mecz wygrał Griekspoor.

23.06.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.