Holandia, sport: Styl taki sobie, ale Oranje pokonali gospodarzy i wygrali grupę!

Reprezentacja Holandii wygrała we wtorek ostatni mecz fazy grupowej z Katarem 2-0 i awansowała do 1/8 finału mundialu.

Pomarańczowi po raz kolejny nie zachwycili stylem gry, ale wykazali się skutecznością i bez większych problemów pokonali gospodarzy.

W 26. minucie prowadzenie Holendrom dał Cody Gapko, który rozgrywa świetny turniej i ma na koncie w Katarze już trzy gole. Na początku drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Frenkie de Jong, który z bliskiej odległości wbił piłkę do bramki rywali.

Holenderscy komentatorzy, dziennikarze sportowi i kibice raczej nie byli zachwyceni stylem gry Oranje w starciu z dużo słabszym rywalem. Reprezentacja Holandii w przeszłości nieraz podbijała serca fanów z całego świata ofensywnym nastawieniem, pomysłowością i kreatywnością. W Katarze Louis van Gaal postawił na mniej spektakularny styl.

Najważniejsze są jednak punkty, a tych piłkarze Oranje uzbierali w fazie grupowej aż 7. Wygrana z Senegalem 2-0, remis z Ekwadorem 1-1 i pokonanie Kataru 2-0 dało Pomarańczowym pierwsze miejsce w grupie A.

W drugim meczu grupy A Senegal wygrał z Ekwadorem 2-1 i zapewnił sobie drugie miejsce w grupie. Senegal zdobył w sumie 6 punktów, Ekwador 4, a gospodarze zakończyli turniej bez punktów.

Rywalem Holandii w 1/8 finału będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która we wtorek wieczorem wygrała z Iranem 1-0. Ekipa Senegalu o awans do ćwierćfinału powalczy ze zwycięzcą grupy B, reprezentacją Anglii.

30.11.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.