Holandia: PSV wygrało w Rotterdamie

Archiwum '16

Szanse Feyenoordu na mistrzostwo Holandii znacznie zmalały po porażce 0-2 z drużyną Phillipa Cocu.

To był kiepski dzień dla kibiców z Rotterdamu. Po niedzielnej porażce 0-2 na własnym terenie z aktualnym mistrzem kraju z Eindhoven szanse na tytuł rotterdamskiej drużyny znacznie zmalały. Feyenoord do lidera z Amsterdamu traci teraz już osiem punktów, a do drugiego w tabeli PSV – pięć punktów.

Bramki dla gości z miasta Philipsa zdobyli: w 49. minucie Héctor Moreno i w 84. minucie Luciano Narsingh. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo PSV na stadionie De Kuip od siedmiu lat.

- Graliśmy niedbale i niedojrzale. W przypadku obu bramek pomogliśmy PSV je zdobyć, oba te gole były niepotrzebne – narzekał po meczu Dirk Kuijt, kapitan rotterdamskiej drużyny.

Podobnie jak PSV także Ajax odnotował w pierwszej kolejce rozgrywek Eredivisie po przerwie zimowej ważne, wyjazdowe zwycięstwo. Drużyna Franka de Boera wygrała w Hadze z ADO Den Haag (1-0). Gola dla amsterdamskiego zespołu strzelił w 21. minucie Amin Younes.

Mecz ten nie był porywającym widowiskiem, a uwagę mediów skupiło w dużej mierze skandaliczne zachowanie części publiczności, skandującej rasistowskie okrzyki.