Cenne zwycięstwo PSV w Lidze Mistrzów

Mistrz Holandii pokonał na własnym stadionie trzecią drużynę Bundesliga i nadal ma realne szanse na awans do kolejnej rundy prestiżowych europejskich rozgrywek.

Do przerwy gospodarze z Eindhoven przeważali, ale nie byli w stanie zamienić tego na bramki. Te padły w drugiej połowie i PSV ostatecznie pokonało gości z Wolfsburga 2-0.

Pierwszego gola zdobył Jürgen Locadia, a w 86. minucie wynik pięknym lobem na 2-0 ustalił Luuk de Jong. Tym samym drużyna z PSV odnotowała drugie zwycięstwo na własnym terenie w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Poprzednia wygrana była jeszcze większym zaskoczeniem – wówczas Mistrzowie Holandii zwyciężyli 2-1 Manchester United (Relacja: TUTAJ).

Pozostałe dwa mecze wyjazdowe zakończyły się porażkami holenderskiej drużyny. Po czterech kolejkach PSV ma więc na swym koncie 6 punktów, tyle samo co VfL Wolfsburg. Na pierwszym miejscu w grupie jest Manchester (7 punktów), który we wtorek pokonał CSKA Moskwę 1-0. Rosyjska drużyna z 4 punktami zamyka tabelę grupy B.

Podopieczni Phillipa Cocu mają więc realne szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów. W kolejnym meczu, który odbędzie się za trzy tygodnie, czeka ich jednak trudne zadanie: PSV zagra w Manchesterze. W ostatniej kolejce fazy grupowej (8 grudnia) drużyna z Eindhoven zmierzy się przed własną publicznością z CSKA Moskwą.